חודש אוגוסט בגליל התחתון
פעילות הנהלת המועצה
פעילות המועצה בשטח
דיווחים מתוך היישובים
חינוך וספורט
תרבות
שנת הלימודים תש"פ יצאה לדרך
שנת הלימודים תש"פ נפתחה בהצלחה ברחבי המועצה. בהצלחה ל- 5339 תלמידים מגיל לידה ועד 21 שנים. במהלך ההערכות לשנת הלימודים הושקעו למעלה ממליון וחצי ₪ בשיפוצי הקיץ במתקני החינוך השונים, ובכלל זה שיפוץ גנים וכיתות, הנחת תשתיות ומבנים יבילים חדשים באתרים השונים, שיקום ואבזור חצרות ועוד מגוון פעולות במרה לפתוח את שנת הלימודים כסדרה. בשכבת הגיל הרך החלה יישום מדיניות אחריות המועצה לגילאי לידה עד שלוש אשר במסגרתה השתתפו במהלך הקיץ גננות וסייעות המעונות בימי הערכות עשירים ומגוונים של המועצה. מטרתה של מדיניות זו היא התערבות ולקיחת אחריות ככל הניתן על התנהלות המעונות ביישובים שאינם בפיקוח המדינה. השנה לראשונה צפוי להתחיל בגליל התחתון תהליך פתיחת אזורי רישום מבוקר, המהלך בהובלתו של ראש המועצה ובליווי אגף מו"פ משרד החינוך צפוי להתחיל סביב חודש ינואר ומטרתו למקסם את אפשרות בחירת המוסד החינוכי בקרב ההורים.
נחנך תתמ"ד שירת הגליל בהודיות
נחנך תתמ"ד שירת הגליל שבהודיות המיועד לכיתות א'-ב'. ביה"ס שירת הגליל משמם כיום כשלוחה של ביה"ס יד ששון ומיועד בהמשך לצאת לעצמאות בדמות מוסד חינוכי שלישי למגזר הדתי. תודה גדולה למנהל כפר הנוער הודיות אלי שטיין על הסיוע הרב והרצון הטוב.
יישום מדיניות אחריות המועצה לגיל הרך בהכשרת צוותי גני הילדים והפעוטונים 
החלה יישום מדיניות אחריות המועצה לגילאי לידה עד שלוש אשר במסגרתה השתתפו במהלך הקיץ גננות וסייעות המעונות בימי הערכות עשירים ומגוונים של המועצה. מטרתה של מדיניות זו היא התערבות ולקיחת אחריות ככל הניתן על התנהלות המעונות ביישובים שאינם בפיקוח המדינה. 
פגישת עבודה עם שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'
פגישת עבודה חיובית בין סגן ראש המועצה אופיר שיק לבין שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ'. בפגישה הוצגו לשר כלל הפרויקטים אשר הוגשו למשרד התחבורה בבקשה לתקצוב. הנהלת המועצה תמשיך לפעול מול הגורמים השונים במשרד על מנת לקדם את כלל הנושאים העומדים על הפרק. 
סיור מקצועי בכביש 7717 עם סגן מנהל האזור של נתיבי ישראל
סיור בכביש 7717 עם מר בני אלגלי, סגן מנהל האזור של נת"י. בסיור הועלו כל הבעיות בעניין כביש מסוכן זה. בסיור נכחו מנכ"ל המועצה נפתלי פרידלנדר, יו"ר ועדי היישובים כפר זיתים וארבל, דינה חנוכה ואהרון יצחק וואלרי מארבל. המועצה ממשיכה לפעול מול חברת נת"י במטרה לטפל במפגעים בהקדם.
מפגש קהילת הייטק גליל תחתון 
מפגש מס' 4 של קהילת ההייטק בגליל התחתון ובמרחב במועדון המחלבה בשדמות דבורה. המפגש שהתקיים הנו חלק מתהליך של נטוורקינג במרחב, בתהליך מעורב בין השאר גם מרכז הצעירים שלנו ומטרתו להפגיש בין אנשי קהילת ההייטק, ליצור קשרי עבודה, יזמות, חשיפה של רעיונות ועוד. 
הצללת הטריבונות בביה"ס עלי גבעה
יום גיבוש מועצתי
במהלך אוגוסט השתתפו עובדי המועצה ביום גיבוש מועצתי שהתקיים במרחב ראש פינה והאזור. האירוע, ביוזמתו ובהובלתו של ועד עובדי המועצה אשר ניצל את תקופת ההפוגה היחסית במשק בסוף אוגוסט. במהלך הפעילות יצאו העובדים לסיור רגלי ברחובות צפת, השתתפו בשיט קיאקים בנהר הירדן וקיימו ארוחת צוהריים משותפת.
שיפוצי קיץ במוסדות החינוך של המועצה
תודה נקים לצוות התפעול של המועצה אשר עמל רבות בשיפוצי הקיץ של מתקני מוסדות החינוך של המועצה. השנה הושקעו בשיפוצי הקיץ למעלה מ-1.4 מליון שקלים.
מבנים יבילים לחינוך האנתרופוסופי
במהלך הקיץ הונחו מבנים יבילים בביה״ס הרדוף, לתלמידי כיתה ז׳ בחינוך האנתרופוסופי של המועצה.
מפגש תושבים עם מפקד תחנת משטרת טבריה אלי סילוק
במהלך החודש התקיים בשדמות דבורה מפגש בראשותו של מפקד תחנת משטרת טבריה סנ"צ אלי סילוק עם תושבים במ.א הגליל התחתון. במפגש נכחו גם ראש המועצה, קב"ט המועצה, ראש מערך השיטור הכפרי בתחנת טבריה, שוטרים קהילתיים, רב"שים ונציגי וועדים. מפקד התחנה סילוק התייחס לטענות אודות טיפולה של המשטרה באירועים השונים וציין כי בטווח הזמן הקרוב תתוגבר הנוכחות המשטרתית במרחב אך זאת לבדה אינה יכולה לסייע לשינוי המצב - דרושים ערנות ושיתוף פעולה הדוק עם גורמי השיטור מצד התושבים בכדי ליצור הרתעה אל מול כנופיות פושעי הרכוש ובכלל זה דיווחים שוטפים ומידיים אודות כל חשד שמתעורר במרחב.
הסתיימו תיקוני כביש עוקף שדה אילן
הסתיימו העבודות לשיקום מטמנת שדמות דבורה
רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי סיימה את עבודות השטח לשיקום והסדרת מטמנת שדמות דבורה, הפרויקט בוצע בהובלת המועצה, בשיתוף רשות הניקוז, הקרן לשטחים פתוחים- רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) והתושבים. העבודות כללו פינוי פסולת מאתר המטמנה הישן ובמקומו הוקם אתר נגיש, שישרת את התושבים והמטיילים. עוד בוצעו במסגרת העבודות להסדרת והחייאת השטח שבילי גישה, שבילי אופניים ועמדת תצפית.
שמורת טבע חדשה בגליל התחתון - אלות סירין
שמורת אלות סירין, שנמצאת במזרח הגליל התחתון, משתרעת על פני 4,590 דונם וכלולים בה שניים מיובלי נחל תבור – נחל אולם ונחל חדה. השמורה ממלאת תפקיד של מסדרון אקולוגי חשוב המעניק רצף של שמורות טבע ושטחים פתוחים בין הר תבור, נחל תבור, שמורת הר יבנאל ובקעת הירדן. המרחבים הגדולים של השטחים הפתוחים במזרח הגליל התחתון, שמורות הטבע והשדות המעובדים, מקנים לשמורה ולאזור כולו מגוון אקולוגי ועושר ביולוגי רב. בתחום השמורה מיוצגים בתי גידול לחים, מצוקי בזלת המשמשים אתרי קינון לדורסים, בתה עשבונית ושטחים פתוחים המעניקים רצף מחיה לצבי הארץ ישראלי. מוזמנים להכיר את השמורה באתר רט"ג.
אירוע הזכרון השנתי לחללי החטיבה באתר ההנצחה גולני
טקס ההתייחדות השנתי לזכרם של 1,476 לוחמים ומפקדים חללי חטיבת גולני. האירוע התקיים במעמד הרמטכ"ל, ראש המועצה ומכובדים נוספים. לדברי הרמטכ"ל באירוע.
מנהל חדש לביה"ס 'בית חינוך גלילי'  מר קהת בר חמא  
בר חמא, תושב כפר תבור איש חינוך שעוסק בתחומי החינוך מזה כעשר שנים אמר עם כניסתו לתפקיד: "אני שמח ונרגש לקראת הובלה של בית ספר ייחודי וקהילתי בגליל, הדוגל בחינוך ערכי לאהבת העם, התורה והארץ תוך פיתוח יכולות אישיות בכל תחומי הלימוד", אמר קהת והוסיף: "כמנהל ומוביל דרך, אני מאמין בלמידה משמעותית וחווייתית בהתבסס על מכלול הכישורים של כל תלמיד ותלמידה, בשוויון הזדמנויות כמפתח להצלחה אישית במרחב הקבוצתי והקהילתי ומתן מענה רגשי, חברתי ולימודי מותאם״   
קייטנת כנפיים 
קייטנת "כנפיים" היא יוזמה מדהימה אותה מקיימת המועצה האזורית הגליל התחתון מזה 9 שנים והיא מיועדת לתת מענה לילדים בעלי צרכים מיוחדים בסוף חודש אוגוסט.
כיתת מדעים בעלי גבעה שנתרמה ע״י משפחת דותן היקרה מכפר חיטים
תחרות הקליעה של הפועל גליל תבור 
ברכות לקלעים המצטיינים - במקום הראשון גיא קנטי משרונה, במקום השני דותן מרגולין ממצפה נטופה, ובמקום השלישי איתן פולטהיים משדה אילן. 
ערב יווני במדרחוב בשרונה
הפנינג בכפר זיתים לקראת שנת הלימודים החדשה
הסג'ריד באילניה
עדכונים ואירועים
כרטיסים ופרטים נוספים כאן ובאתר המועצה
מוזמנים לשתף את אירוע ערב ההתרמה בפייסבוק - לכרטיסים לחצו כאן
ברי סחרוף בהופעה - לכרטיסים לחצו כאן
קובי מידן ואיתי פרל עם יצירותיו של לאונרד כהן - לכרטיסים לחצו כאן
מדריך למבקר בגליל התחתון נמצא כאן
הירשמו לקבלת עדכונים
דף זה נוצר במערכת פולסים Easy Page