חודש נובמבר בגליל התחתון
  פעילות הנהלת המועצה
פעילות המועצה בשטח
דיווחים מתוך היישובים
חינוך וספורט
תרבות ופנאי
  פעילות הנהלת המועצה
מבנה המועצה הואר באדום במסגרת היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים
מתחילת משבר הקורונה חל גידול דרמטי בהיקף מקרי האלימות במשפחה וכן חלה החרפה באופייה של האלימות על כלל סוגיה ובכלל זה אלימות מילולית, כלכלית, מינית ועוד. אלימות בבית מכל סוג שהוא הורסת משפחות שלמות או גרוע מכך מחסלת אותן לחלוטין, הסובלות והסובלים ממקרי האלימות מעבירים את חייהם במצב של שבי מתמשך לרוב נפשי ולא פיזי ולכן היציאה ממעגל האלימות היא מאתגרת ביותר. נשים וגברים אשר חווים אלימות או לחלופין נשים וגברים שמרגישים שעברו קצת את הגבול, טלפנו עוד היום לאחד ממוקדי הסיוע או למוקד משרד הרווחה 118 או לער"ן 1201 ובמקרה חירום כמובן 100 למשטרת ישראל.
חוזרים אל השטח - ישיבות מטה מול מטה שבו להתקיים ביישובים
ישיבת מטה מול מטה היא פגישת חתך שנתית של הנהלת המועצה מול הוועד המקומי ביישובי. לאחר תקופה ממושכת בה התקיימו הישיבות במתכונת זום בלבד, חזרו החודש לקיימן בתוך היישובים עצמם וכעת מנסים גם לשלב את תושבי היישוב בהתאם למגבלות ההתקהלות. 
בדרך למועצה ירוקה☘️
החודש החליטה הנהלת המועצה כי תם עידן כוסות הנייר לשתייה חמה והן ישמשו בעיקר אורחים בתקופת הקורונה. לכלל עובדי הבניין נופקו כוסות זכוכית אישיות לשתייה חמה. 
מגבירים את הלחץ על היציאה לביצוע שיפוץ כביש 65 כבר ב-2021
בנושא נפגשו ראשי המועצות גליל תחתון, כפר תבור ועמק יזרעאל במטרה לגבש מתווה פעולה אשר יגרום למשרד האוצר לתקצב את מקטע דברת גולני כבר בשנת 2021 (התכנון כבר תוקצב) וללא דיחוי.
נפתח קורס גישור קהילתי בהובלת המרכז הקהילתי
בקורס משתתפים 24 נציגים והמסיימים צפויים לשמש כמגשרים קהילתיים בעבור תושבי הקהילות המקומיות בתוך היישובים ובכך לסייע להנהגות המקומיות בפתרון סכסוכים ובהפגת משקעים בין תושבים ובין גורמי כוח שונים בתוך היישוב.
פעילות המועצה בשטח
מרכז מייקרס "ביידים שלנו" נפתח לראשונה לתלמידים
המרכז ממוקם בקדמת גליל והוא נועד לתת מרחב לילדים, נוער ומבוגרים להמציא ליזום לחלום ולייצר ממגוון חומרים ובשלל שיטות עבודה. 
הספרייה האזורית נפתחת מחדש
במסגרת הפתיחה המחודשת ושינוי המיקום הועברו כותרים רבים לספרייות ביישובים ונמכרו כותרים לציבור הרחב בסכום סמלי של 5 שקלים.
פעילות מרכז קהילתי נייד
לאור ההגבלות על קיומה של פעילות חוגי פנאי והעשרה לילדים ביישובים קיים המרכז הקהילתי במהלך החודש פעילויות בתוך היישובים עצמם. 
ביטחון - סיכולי ניסיונות גניבה ומעצר שב"חים במרחב
במהלך החודש החולף בוצעו מספר פעולות בתחום הביטחון במרחב, הבולטות שבהן סיכול גניבות תוצרת חקלאית ומעצר של שוהים בלתי חוקיים. הפעילות התקיימה במתווה המשלב גורמי מודיעין, יחידת המתמי"ד, השיטור הקהילתי במועצה וגורמים נוספים.
דיווחים מתוך היישובים
חפירה ארכיאולוגית במעיין שרונה
החפירה היא חלק מפרויקט 'אמץ אתר' של משרד המורשת ורשות העתיקות ובעזרת רשות ניקוז כנרת תוך שיתוף פעולה מדהים של קהילת שרונה, זו היא סנונית ראשונה של שימור בית המעיין ובחפירה התגלו סימנים ראשונים של מבנה מרשים.
אור דולק בבתי הכנסת  - 82 שנים לליל הבדולח
בחלק מיישובי המועצה האירו את בתי הכנסת בליל ה-9 לחודש במסגרת יוזמת הזיכרון "אור דולק בבית הכנסת", היישובים שלקחו חלק ביוזמה: שדה אילן, שרונה, בית רימון, הזורעים, כפר זיתים מצפה נטופה וקיבוץ לביא. בתמונה: בית הכנסת בשדה אילן.
חינוך וספורט
נחנכה החצר הפעילה בביה"ס עלי גבעה
בחצר הושקעו חצי מליון שקלים בשיתוף המועצה ומשרד החינוך והיא תשמש כמרחב לימודי מאתגר ומגוון מחוץ לכיתה באוויר הפתוח.
מועדון הג'ודו התחרותי בגליל התחתון שב לפעילות
המועדון נערך במרץ רב לקראת עונת התחרויות אשר צפוייה להיפתח בקרוב.
חודש ארגון בתנועת הנוער בני עקיבא
תרבות ופנאי
עדכונים ואירועים
מתקני איסוף למחזור פסולת אלקטרונית הוצבו בפינות המחזור של היישובים גבעת אבני ומצפה נטופה. בהמשך יוצבו מתקנים ביישובים נוספים.
לוח פינוי גזם לחודש דצמבר ממתין לכם בקישור זה
הירשמו לקבלת עדכונים
דף זה נוצר במערכת פולסים Easy Page