טרנסג'נדריות בחדר הטיפולים ומחוצה לו

מרכזות הקורס: גלי שיין-טל ודפנה גרינר
מועדי הקורס:

פרטים בקרוב !  

עלויות:

פרטים בקרוב !    


מוכר על ידי הפ"י כהשתלמות מקצועית מובהקת
תיאור הקורס:

בעשרים השנים האחרונות אני עדים לתהליך של שינוי במידת ההכרה והלגיטימציה של החברה כלפי זהויות להט"ביות. עם זאת, בורות ודיכוי כלפי אוכלוסיית הלהט"ב בכלל והאוכלוסייה הטרנסג'נדרית בפרט עדיין נפוצים בקרבנו. מתוך כך, מטופלים טרנסג'נדרים עדיין סובלים מדעות קדומות ומתפיסות סטריאוטיפיות בחדר הטיפול ומחוצה לו. 
קורס זה יספק למידה מעמיקה ויסודית של הגישות והמודלים השונים לטיפול והתמודדות עם זהות על הרצף הטרנסי בהיבטים פרטניים, משפחתיים ומערכתיים.
הקורס יציג סקירה של ההמשגות השונות והמתפתחות במעבר מפרספקטיבה של זהות מגדר במונחים של דיכוטומיה, המייצרים פתולוגיה, לעבר התייחסות למגדר במונחים הקשורים לריבוי, גיוון ותנועה. 

קהל יעד: פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים.      
 
גלי שיין-טל
פסיכולוגית בהתמחות חינוכית, התמחתה באבחוני לקויות למידה לילדים ולמבוגרים, בעלת ידע נרחב באסטרטגיות למידה ובהשלכות לקויות הלמידה על המצב הרגשי ועל המערכת המשפחתית. בנוסף, בעלת ניסיון עשיר בייעוץ תעסוקתי שיקומי, בהתבסס על ידע שצברה בלימודי הפסיכולוגיה הרפואית. כמו כן, הינה בתהליך הסמכה כמטפלת זוגית ומשפחתית.
דפנה גרינר
עובדת סוציאלית קלינית, MSW. 
פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות מוסמכת.
בוגרת התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת חיפה (החוג לפסיכולוגיה).
מנהלת את התחום הטיפולי במרכז הגאה בתל אביב. מדריכת סטודנטים לתואר שני בעבודה סוציאלית באונ' תל אביב ואריאל.
קליניקה פרטית בתל אביב (מתבגרים ומבוגרים) התמחות בטיפול בקהילה הלהט"בית - פרטני/זוגי/משפחתי.
אתר מכון מפרשיםמייל: Mifrasim@mta.ac.il, טלפון: 052-7341212, מפרשים בפייסבוק
דף זה נוצר במערכת פולסים Easy Page