טראומה גופנית וחולי בילדים ונוער
יישומים טיפוליים
 
מרצה: ד"ר עינת יהנה
 
הקורס יתקיים במשך ארבעה ימי שישי 
בין השעות 8:30-14:15, החל מ-28.12.18
במכללה האקדמית ת"א יפו
עלות: 1400 ₪ 
קהל היעד:
פסיכולוגים מומחים ומתמחים, עובדים סוציאליים קליניים או עובדים סוציאליים בעלי תואר שני עם ניסיון בעבודה טיפולית, מטפלים בהבעה ויצירה בעלי תואר שני, פסיכיאטרים, קרימינולוגים קליניים ויישומיים, סטודנטים לתואר שני בפסיכולוגיה.
תיאור הקורס:
הקורס יעסוק במאפייני הטיפול הפסיכולוגי בילדים ומתבגרים המתמודדים עם אובדן בעקבות חולי ומצבים שלאחר טראומה המערבת גם חבלה גופנית. זאת, תוך התייחסות גם למאפייני המהלך: אקוטי או כרוני, פרוגרסיבי וסופי או יציב וקבוע. מאפייני הטיפול על שלביו השונים, יודגמו מתוך תיאורי מקרים קליניים בטווח רחב של אטיולוגיות פגיעה (למשל: מחלות נוירולוגיות, חבלת ראש, מצבים וגטטיביים, חבלת כוויות, קטיעות גפה) תוך מתן כלים וטכניקות ייחודיות להתערבות פסיכולוגית הן עם הילד והן עם בני משפחתו. התייחסות תיאורטית ומעשית תינתן גם למושגים מרכזיים הנוגעים לתפיסת המוות ולחוויות האובדן, כמו-גם למרכיבי חוסן נפשי ותהליכי הסתגלות, בקרב ילדים. בקורס ייסקרו גם מודלים מתיאוריות הטיפול המשפחתי הנוגעים להתמודדות משפחה עם חולי ונכות, וכן יושם דגש על חווית האובדן ותהליך האבל וההסתגלות של ההורה עצמו במצבים אלו.
מטרות הקורס:
הקניית ידע ומושגי יסוד בבסיסים הקשורים לעולם החולי והטראומה לרבות טראומה גופנית בקרב ילדים ומתבגרים. 
הכרות עם קשת התגובות הרגשיות וההתנהגותיות של ילדים והורים לחולי, נכות ומצבי אובדן מתמשך.     
מתן כלים ודוגמאות קליניות להתערבויות פסיכולוגיות במצבים אלו.
על המרצה:
ד"ר עינת יהנה נוירופסיכולוגית קלינית ופסיכולוגית שיקומית מומחית – מדריכה. פסיכולוגית אחראית במחלקת שיקום ילדים, בבי"ח החולים לילדים ע"ש ספרא, במרכז הרפואי 'שיבא'. חברת סגל במגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית במכללה האקדמית תל – אביב יפו. בעבודת הדוקטורט עסקה במנגנונים המוחיים הקשורים בתפקודי בקרה התנהגותית לאחר פגיעה מוחית. לאחריה, התמחתה במסגרת לימודי 
פוסט דוקטורט בגישות התערבות לשיקום נוירופסיכולוגי הוליסטי במרכז הרפואי של אוניברסיטת ניו יורק שבארה"ב (NYUMC). בעלת ניסיון רב שנים (ציבורי ובקליניקה פרטית) בעבודה עם מבוגרים, נוער, ילדים ומשפחות במצבי משבר, בעקבות אירועי חיים המערבים אובדנים מסוגים שונים, טראומה גופנית ונפשית וצורך בהסתגלות לשינויים. בעבודתה היומיומית משלבת טכניקות טיפול שונות בגישה אינטגרטיבית. בנוסף, עוסקת בהדרכת סטודנטים ומתמחים בנוירופסיכולוגיה שיקומית וכן יועצת לצוותים רב מערכתיים בהתוויית תכניות טיפול ובסוגיות הקשורות לעבודה הקלינית עם אוכלוסיות אלו. מחקרה עוסק במנגנונים הפסיכולוגים והמשתנים האישיותיים המשפיעים על תפיסת האובדן ותגובת האבל בעקבות אירועים משני חיים.
דף זה נוצר במערכת פולסים Easy Page